Saturday, March 30, 2013

Tjeter video e nxehtë nga Kim Kardashian e pa pulikuar deri më tani

hqdefault-300x225


Zbulohet Nje sekret i Nora Istrefit, Zanfina Ismajlit dhe Fjolla Krasniqit !
Vajza Shikojani Fustanin Sa i Bukur Ju Djem Percjelleni Mir se Cfar Shpalos Kjo Engjull (video)

Untitled


A e dini…sa herë në ditë jeni në Facebook?Sipas hulumtimeve të fundit thuhet se përdoruesit e Facebook qasen mesatarisht 14 herë në ditë në faqe, dhe se kohëzgjatja e secilës qasje në shërbim zgjat mesatarisht 2 minuta e 22 sekonda.
Në hulumtimin një-javor i cili është realizuar online me popullsi të moshës prej 18-44 vjeç kanë marrë pjesë 7,446 respondentë nga SHBA-ja të cilët e përdorin rrjetin social, dhe të cilët njëkohësisht janë pronarë të telefonave të mençur mobil në platformat si iOS ose Android. 
Përdoruesit e telefonave të mençur shpenzojnë mesatarisht rreth gjysmë ore në ditë në Facebook, ndërsa në profilin e tyre ata hyjnë kryesisht gjatë mbrëmjes, zakonisht para se të flejnë.
Ndërsa gjatë ditës, përdoruesit e rrjetit social thonë se hyjnë në Facebook rreth 13.8 herë mesatarisht, por se zakonisht nuk rrinë më shumë se 2 minuta.
Edhe pse Facebook zë vendin e tretë si aplikacioni më i përdorur në një telefon mobil, pas emailave dhe shfletimit të internetit, 79 për qind e përdoruesve thonë se hyjnë në shërbim vetëm 15 minuta pasi të zgjohen nga gjumi.
Përkatësisht, gjithsejt 62 për qind e njerëzve i përdorin telefonat e tyre të mençur menjëherë pasi të zgjohen nga shtrati. Rreth 70 për qind e përdoruesve të Facebook thonë se e vizitojnë faqen rregullisht, ndërsa më shumë se gjysma e tyre thonë se këtë e bëjnë secilën ditë të javës. / Telegrafi / 

Fotot e Afërditës me Di Caprion një nga arsyet e ndarjes


Shpat Kasapi është shprehur se nuk i ka duruar dot fotot e Afërditës me Leonardo Di Capron dhe kjo ka qenë edhe një nga arsyet e ndarjes së tyre.
“Ndikoi edhe kjo histori,po. Megjithëse mendoj se Afërdita nuk më ka gënjyer-tradhtuar, sedra dhe karakteri im prej mashkulli nuk ma bënë të lehtë pranimin e fotove dhe komentimin e tyre më pas.”
Ai shprehet se nuk ndihet aspak keq pasi ka qenë ai që e ka kërkuar ndarjen dhe se kupton se pse këngëtare si adelina Tahiri shprehin keqardhje për ndarjen e çiftit.
“Nuk e kuptoj arsyen se pse i vjen keq asaj për mua . Nuk jam bërë ende për gjynah dhe për marrdhënien time me Afërditën na takon vetëm ne të dyve të flasim”-shprehet Shpati.
Ai e konsideron ndarjen si definitive dhe tregon se: “Nuk e di se si do të vazhdojë marrdhënia jonë.Për momentin ne kemi ndërrprerë komunikimin,por më vonë s’i dihet. Mund të mbetemi miq .Për më tepër jemi edhe kolegë”, thekson ai për suplementin “Blue Tooth”.
Shpati thotë se e ka pasur të vështirë ,pasi historia e tyre ka qenë e gjatë dhe kanë pasur qëllime serioze e megjithatë ,nuk ka pengje./fishmedia/

Shkëlqen Bayern Muchi Mposht 9:2 Hamburgun

Golat U shenuan nga Shaqiri 1 Schwainstanger 1 Pizarro 4 Robben 2 Ribery 1

Miss France i Del Zogu !!!!!!! (video)Çmenduri! Po fotografonte krokodilët për pak e shqyen… shikoni momentin tragjik!!! (video)

Një fotograf nga Kosta Rika, ishte pozicionuar ne breg të lumit, ku dhe po fotografonte krokodilët. Por, nga mëndje madhësia e tij, nuk kishte kuptuar ishte ulur shumë branë ujit, ku rrezikonte jetën.
Ndërsa krokodilët po notonin në ujë, miqtë e tij po luanin me ta duke u hedhur copa buke, gjë që ngjalli interes tek krokodilët por rriti rrezikun e fotografit mëndje madh.
Siç do tas shikoni në videon që alb-observer.com ju paraqet, fotografi shpëtoi për të qindtën e sekondës, pasi neglizhoi distancën e vogël me krokodilët, kur…


Samsung Galaxy S 4 mini do të fillojë të shitet pas hedhjes në treg të GS 4
Vetëm pak kohë pasi u zbulua Galaxy S 4, mediat e teknologjisë në botë filluan të raportonin mbi një version të vogël të pajisjes , diçka që në fund të fundit është e logjikshme, duke pasur parasysh se Galaxy S III e ka një version mini.
Bloomberg raportoi se pas fundit të prillit, kur do të hidhet në treg Galaxy S 4, pritet të vijë edhe një pajisje tjetër e palajmëruar deri tani.
Nëse bëhet fjalë për një alternativë të ngjashme siç është Galaxy S III mini me origjinalin GS III, atëherë me shumë mundësi “S 4 mini” do të fillojë të shitet veçanërisht në Evropë si një version më pak i avancuar se GS 4.
Deri tani thashethemet sugjerojnë se pajisja do të ketë procesor dual-core 1.6GHz, ekran 4.3-inç dhe kamera 8MP. Nëse këto raportime janë të vërteta, atëherë ky smartfon do të ishte tepër tërheqës si një version alternativë më pak i shtrenjtë dhe me karakteristika mjaft të mira.
Fatkeqësisht, deri në këto momente nuk kemi detaje zyrtare nga ana e Samsung-ut lidhur me karakteristikat. Gjithsesi kompania në deklaratën e saj mbi këto raportime as nuk i ka konfirmuar dhe as nuk i ka mohuar ato.
Një zëdhënës i tyre u shpreh vetëm se: “Ne nuk kemi lajmëruar mbi ndonjë produkt si ai që përmendet në artikullin e Bloomberg.” (PCWorld Albanian)/fishmedia/

Përjashtohet nga koncerti Jennifer LopezJennifer Lopez është larguar nga një koncert para 60 milionë shikuesve,pasi një listë “idiote” me kërkesa që ajo i kishtë dërguar organizatorëve.
Këngëtarja 43 vjecare,thuhet të ketë insistuar që ata ti siguronin një avion privat dhe dhjetra dhoma hoteli për stafin e saj,duke përfshirë edhe stilistët e saj,asistentët dhe kuzhinierin.
Zyrtarër e indinjuar të cilët dëshironin ta kishin Lopez në cermoninë me rastine hapjes së Premierë Ligës së Indisë,u detyruan që të tërhiqen.
“Kërkesat ishin të egra.Ajo i dha vetes cmimin në atë formë sa të përjashtohet nga ngjarja.Kjo ishte idiotësi,pasi audienca për këtë ngjarje ishtë shumë e madhe”,tha një burim.
Ndërkaq,zëdhënësi J-LO tha se ajo kishte hedhur poshtë marrëveshjen për shkak se këngëtarja ishte shumë e zënë me incizimin e albumit.

Irina më seksi se kurrë


Modelja ruse Irina Shayk edhe njëherë ka mundur të ketë efektin maksimal në fushatat publicitare. Është shfaqur me fizikun e saj të padiskutueshëm e veshur në bikini duke pozuar me sensualitet dhe elegancë maksimale. Këto imazhe që i shikoni janë të realizuara në kuadër të markës së Beach Bunny. E dashura e futbollistit madrilen Cristiano Ronaldo i ka ndarë me fansat fotografitë dhe komentet kanë qenë natyrshëm pozitive.

Modelja rrëzohet në pasarelë“The show must go on”. Një modele është rrëzuar në pasarelë gjatë prezantimit të koleksionit të stilistes, Alexandra Kazakova në javën e modës në Moskë. Ajo është rrëzuar në mes të pasarelës dhe asnjëra nga modelet e tjera nuk e ka parë, por kanë vazhduar sikur nuk kishte ndodhur asgjë, të përqendruar në maksimum tek ecja e tyre.

Bombë 500 kg në HarilaqNjë bombë rreth 500 kilogramësh është gjetur në fshatin Harilaq të Fushë Kosovës.
Bomba është afër gurthyesit të kompanisë “Bechtel Enka”.
Në vendin e ngjarjes tani ndodhet të gjitha njësitet përkatëse të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe të Policisë, transmeton Telegrafi.
“Deminuesit e Kompanisë së FSK-së, kanë zbuluar një bombë të përmasave më të mëdha se zakonisht”, thotë Ali Uka, zëdhënës i Ministrisë së FSK-së.
Ai tha se FSK po përgatitet që rreth orës 12:00 të bëjnë demolimin e saj./FISHMEDIA/

Modelja 50 vjeçare super seksiElle Macpherson ka mbushur 50 vjeç dhe me këtë rast ajo pozoi me bikini për të treguar se në fakt të jep përshtypjen se ke përballë një 20-vjeçare.
Modelja australiane ka tre dekada që realizon sete fotografike të tilla dhe që është protagoniste në pasarelat e modës, por duket se do të vazhdojë edhe disa vite të tjera të mahnisë.

Shkëndije Mujaj: Bëj seks 10 herë në ditë, më pëlqen pozicioni 69Vazhdon të surprizojë e të jetë në qendër të vëmendjes me guximin e saj këngëtarj Shkëndije Mujaj. Shqiptarja e cila jeton në Zvicër sërish ka surprizuar fansat më deklaratat e dhëna në disa portale shqiptare mbi jetën dhe dëshirat e saja seksuale. “Unë kryej 10 herë në ditë marrëdhënie seksuale dhe më pëlqen shumë stili 69-sh”, është shprehur ajo ndërsa ka shkaktuar jo pak komente me fotot e saja nudo e zhytur në vaskë.


Shpërthim i fuqishëm në Beograd. Serbët menduan se sërish i ra NATO (Foto + Video)
Beograd, 29 mars (AIP) -Shpërthime të mëdha sot në orët e hershme të mëngjesiot o7:30 janë dëgjuar dhe parë në varrezat në Beograd,  ku policia dhe ekipet e zjarrëfikësveve të shoqëruar me ekipe të ambulancave u gjenden në vendin e ngajrjes, njoftoi RTS , transmeton agjencia e lajmeve “Presheva jonë”.
Sipas Predrag Mariç nga ministria e PB të serbiksë slot në mëngjes ka ndiodhur një  shpërthim i madh nga zjarri në Kodrën e Petlovës, jo larg Beogradit, ku flaka ishte ngritur mbi 40 metra, por fatmirësisht viktikma nuk ka.

Friday, March 29, 2013

Policia asgjëson një mjet shpërthyes në Prishtinë (Video)
Policia e Kosovës njoftoi se në orët e mëngjesit ka eksploduar në mënyrë të kontrolluar një mjet shpërthyes në rrugën “Tahir Zajmi”, në lagjen Emshir. Në videon e prezantuar mund të shihni në minutën e 8-të shpërthimin e mjetit.
Policia njoftoi për Telegrafin se në pra 9:40 ka marrë njoftimin për praninë e një mjeti shpërthyes në lagjen Emshir.
Sipas Policisë, Njësiti për deminim ka dalë në vendin e ngjarjes, ku më pas në mënyrë të kontrolluar ka asgjësuar mjetin shpërthyes.
Rasti është cilësuar si “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”.
Policia njoftoi se nisur hetimin, ndërkaq është intervistuar edhe personi i cili ka lajmëruar rastin./fishmedia/


Një shpikje e çuditshme nga Turqia


Salcat në restorante i përgatisnin me mikser betoni!
Inspektorët të cilët vizituan një restorant të ushqimit të shpejt në Suedi nuk mundën të fshehin habinë kur në një kuzhinë gjetën mikserin për përzierjen e betonit. Si shkruan gazeta Svenska dagbladet, ata u befasuan edhe më shumë kur punëtorët e restorantit i njoftuan se atë mikser e përdorin për përgatitjen e salcës, transmeton Koha.net.
“Dolëm për të vizituar restorantit pasi një myshteri na informoi se në ushqimin e blerë në atë restorant kishte hasur në një vidhë”, tregoi një nga inspektorët.
Pasi pronari i atij restoranti është i ri në punën e hotelerisë, inspektorët nuk ia mbyllën restorantin, por mori vërejtje, të cilën e ka kuptuar shumë seriozisht, pasi që ditën e nesërme u pajis me aparate profesionale të kuzhinës./fishmedia/

I kerkon te beje s*eks në Zone e Lire – Live më Arian Cani (Video)

Seksi si Myleene Klass
Nënë e dy fëmijëve, 34-vjecarja Myleene Klass posedon format më seksi që mund të ketë një femër.
Ish ylli i “I’m a Celebrity” ka shfaqur trupin e saj teksa po qëndron në Tajlandë.Ajo është duke filmuar markën e rrobave të banjos për “Littlewoods”. Në një kërcim të zhvilluar në Tajlandë,Mylenne Klass tregon format e mrekullueshme trupore,perfundon “The Sun”.

Rrahen Lojtari Grek dhe Shqipetari ne Stervitje (VIDEO)

loj-300x166


Dhembe Te Bardh Ne Vetem 5 Minuta (Video me intruksione)

unitled


Vajza qe po cmend gjithe boten. (Foto)


ad
Po i cmend te gjithe me linjat e saj perfekte. E mrekullueshme, shume e bukur. Fjalet jane te teperta. Fotoja flet vete.

Femra me këmbët më të gjata në botë
Svetlana Pankratova , 41 vjeçe, e gjatë “vetëm” 1.95 metra, ka këmbët 1.32 metra të gjata, bën të ditur libri i rekordeve Guinness
Ajo nuk është gruaja më e gjatë në botë por me siguri gruaja që mban rekordin për këmbët më të gjata në botë. Rusja që jeton në SHBA, Svetlana Pankratova , 41 vjeçe, e gjatë “vetëm” 1.95 metra, ka këmbët 1.32 metra të gjata, bën të ditur libri i rekordeve Guinness
Ndërsa femra më e gjatë në botë ka qenë Yao Defen, e gjatë 2.31 m, e cila ka vdekur pak muaj më parë, shkruan Albinfo.
Pankratova ka luajtur aktivisht basketboll ndërsa tash është trajnere e basketbollit.
Si treguesi më i mirë për gjatësinë e këmbëve të saj mediet kanë përdorur njeriun më të shkurtë në botë, He pingping, i vdekur në vitin 2010, i cili kishte gjithsej 74.61 cm.

Pa të brendshme në publikModelja e famshme e linjës së Vistoria’s Secret Adriana Lima ka surprizuar miqtë dhe fansat e shumtë me veshjen më të fundit. 31 vjeçarja mban në trup një fustan i cili është i hapur në pjesën anësore çka krijon mundësinë të ekspozohet pjesa e gjoksit por jo vetëm kaq. Mediat rozë tanimë aludojnë se Adriana në këtë rast nuk ka pasur veshur të brendshme.

Femra me gjoksin më të bukurËshtë tanimë një lajm zyrtar. Kate Upton është femra me gjoksin më të bukur në botë. Të paktën ky është rezultati i një sondazhi të kryer ditën e djeshme nga tabloidi britanik ‘The Sun’i cili pyeti lexuesit për të zgjedhur mes gati 30 femrave të ndryshme të botës së shoubizit. Vendin e dyte e ze Kelly Brook ,te tretin Katy Perry,dhe vendin e katert e ze Sofia Vergara.

Ledri pjesë e P.I.N.T?

Ledri

Tashmë e ka konfirmuar rikthimin e tij në muzikë, por ai ka refuzuar të tregojë nëse do të jetë i vetmuar, do të rikthehet me Babastars, apo do t’i bashkohet një ‘labeli’ tjetër. Sidoqoftë, duket se tashmë Ledri ka krijuar një ide më të qartë për të ardhmen...
Reperi ikonë që la muzikën vitin e kaluar, Ledri Vula, ka konfirmuar se do të rikthehet në muzikë, por ka refuzuar që të flasë se cilit ‘labeli’ do t’i bashkohet.
Përshtypja e parë ka qenë se në tavolinë ekziston një rikthim i mundshëm i tij te Babastars, pas postimeve në formë përkrahje për ‘ish-kolegët’ e tij.
Edhe djemt nga Peja të HamSquad me në krye Singullarin dhe Bloodychuck janë spekuluar si bashkpunëtorë të ardhshëm të Ledrit, pasi ky i fundit në Facebook postoi një prej këngëve të reja të Singullar.
Mirëpo, duket se duket se me një ‘label’ tjetër është e ardhmja e Ledrit.
Kënga e re “Çele Çadrën” e publikuar nga anëtarët e P.I.N.T, Mc Kresha dhe Lyrical Son në bashkëpunim me Dj Flow dhe Lumi B ka marrë përkrahjen e Ledrit në Facebook. Kjo këngë godet dhe demaskon ashpër reperët tjerë shqiptarë dhe përkundër mesazhit metaforik që dërgon kënga, Ledri nuk ka hezituar t’i japë përkrahjen e tij.

Mrekullitë ndodhin, shikojeni se si shpëton ngasësi i autobusit (Video)Një shofer në Kinë duket se ka “lindur së dyti”. Mënyra se si ka shpëtuar ngjan në një mrekulli. Më poshtë mund të shihni një video, ku një shofer i një linje autobusi në Kinë shpëton për të qindtat e sekondës nga shkëputja e një shtylle dritash rrugore. Për më shumë shikojeni videon. /Telegrafi/


Një gjigand në mjegull, shfaqet Boing-u dhe pastaj zhduketNjë avion gjigand që del nga asgjë dhe pastaj zhduket, pothuajse një efekt special i një filmi. Është skena e filmuar shumë pranë pistës së aeroportit të Gatwick në Londër, ku mjegulla është kaq e dendur saqë një Boing 747 duket në momentin e fundit dhe pastaj zhduket sërish në pak sekonda, para se të ulej në tokë. 

Seks ‘treshe’ skenat më të mira në kinema
Nga perversiteti i Christian Bale në “American Psycho” deri te dyshja e nxehtë Penelope Cruz-Scarlett Johansson në “Vicky Christina Barcellona”.
Gazeta Huffington Post ka klasifikuar Top 10 lojrat më të nxehta erotike. Seksi treshe është njëra nga fantazitë erotike më të zakonshme që kinemaja ka sjellë duke i kthyer në kulte. Të paharrueshme janë cak-et e Bernardo Bertolluci-t i cili në “The Dreamers” thellon marrëdhënjen e sëmurë që krijohet mes dy vëllezërve parizienë dhe një të riu amerikan, në sfondin e protestave të studentëve në 68’.
Një set i nxehtë edhe për “Shame” film i Steve McQueen, ku protagonist është Michael Fassbender i cili luan personazhinn e një të varuri nga seksi. Por pasioni i “treshes” ka infektuar dhe aktorë të tjerë si për shembull Kristen Steëart, ku e shofim të egër në filmin “On the Road” dhe Blake Lively te “Savages” ku është një object dëshire mes dy miqsh.

Thursday, March 28, 2013

Shiko qka te Ben shoqnia e Sotit

Ehhh Shoqnia e Sodit :P


Funn Video hahhahahh biondina :P


Coco i qmend fansatMjafton të thuash se Coco Austin ka pozuar në breg të detit dhe mjafton të kuptosh se cila duhet të jetë fotografia. Një femër e cila nuk heziton të zhvishet e të tregojë pjesët intime të trupit në çdo eveniment të mbyllur nuk kishte si të ndodhte ndryshe edhe në setin fotografik të realizuar në breg te detit./FISHMEDIA/


Coco Austin thjesht e zjarrtëCoco Austin edhe njëherë ka zgjedhur të tregojë format trupore, të bëjë atë që di më së miri ta bëjë. Në profilin personal në rrjetin social Twitter, Coco ka postuar posaçërisht këtë fotografi me shënimin “kjo është arsyeja përse punoj shumë fort me këmbët e mia.. që të dukem bukur me fustanet e shkurtra.

Ja si u del gjoksi jasht femrave ne plazh (FOTO)

Firmat me te njohura per femrat kane bere paraqitjen e tyre me kostume ekstravagante dhe mjafte klasike. Parah, Triumph, Yamamay, Calzedonia, Lovable etj kane perzgjedhur modelet me ne ze per te paraqitur vizionin e tyre per Veren 2010. Modelet me ne ze pozojne per kostumet e banjos Vere 2013...

Shakira krenare për trupin, dy muaj pas lindjes (FOTOT)

Këngëtarja Shakira është bërë nënë prej më pak se dy muajsh, duke sjellë në jetë djalin e saj Milan, por pavarësisht kësaj është parë më se në formë, me një trup për tu pasur zili edhe nga ato femra që nuk ka lindur ende.

36 vjeçarja ka treguar format pas lindjes e veshur me pantallona lëkure dhe xhaketë të zezë gjatë lançimit të parfumit të saj “S”, në Sephora store në Paris.<br /
Këngëtarja dukej e hijshme, teksa ka shfaqur një dekolte bujare ku dukej hapur një pjesë e mirë e gjokseve të saj.

Gjatë gjithë kohës Shakira u shfaq e qeshur dhe duke mos u druajtur për asnjë sekondë për ndonjë kile të tepërt.a.y/noa.al
Quite risque: The new mother paired the leather trousers with a lowcut top that resembled a lacy black braQuite risque: The new mother paired the leather trousers with a lowcut top that revealed her lacy black bra underneath


How cool! Shakira looked chuffed as she posed with a fan's football jersey that featured the star's name on the back Flawless: The 36-year-old displayed a posy-baby glow, enhancing her rosy complexion with a pink lip gloss and a dusting of blusher 

Gracious: Shakira signed perfume bottles for excited fans at the event 
Thanks for being here: The star seemed genuinely humbled by the large turnout as the store Kim: Edhe pse shtatzënë, më pëlqen të eksperimentoj me veshjet (FOTOT)Kim Kardashian ka reaguar përmes një mesazhi në blogun e saj në internet pas kritikave që janë bërë për veshjen e saj gjatë periudhës së shtatzanisë. Ajo thotë se nuk i vjen aspak turp prej trupit të saj. “Nuk po mundohem aspak të fsheh format trupore që janë duke më ndryshuar, përmes veshjes”, reagon ajo.
Dhe ja ku shfaqet sërish, me një fustan interesant ngjyrë gri që ia tregon më së miri format e saj. Kim, e cila do të lindi në muajin korrik tha më tej se gjithmonë kishte veshur të zezën dhe se e dashuronte atë ngjyrë. Është kaq e thjeshtë dhe kaq shik. “Por unë do të vazhdoj të përdor edhe të bardhën, e ngjyrat e ndryshme gjithashtu. Më pëlqen të eksperimentoj, edhe pse jam shtatzënë”, thotë ajo.a.h/noa.aHere we go again! Kim Kardashian emerges from her hotel on Wednesday as she starts her second day of promotional duties in New York

Woman of the moment: It was business as usual as Kim attracted a large crowd of photographers on her way out of the Trump Hotel

Leaving her stamp: The magazine held a luncheon in Kim's honour, seen here signing a copy of the magazine
Proud of her figure: The reality star has insisted she is not 'ashamed' of her pregnancy curves in a new post on her official blog

Contact Form

Name

Email *

Message *